dr hab inż. Konrad Gromaszek., ur. 3.02.1978 r., żonaty, dwoje dzieci.
Od 2003 roku pracuje na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki (Katedra Elektroniki i Technik Informacyjnych; Zakład Diagnostyki i Analizy Pomiarów).
Ukończył studia magisterskie na Politechnice Lubelskiej, na kierunku Elektrotechnika w 2002 roku. Następnie, w latach 2002 – 2006 pracował jako asystent w Katedrze Automatyki i Metrologii. Po uzyskaniu tytułu doktora w grudniu 2006 r. został zatrudniony w Katedrze Elektroniki ( w latach 1.04.2012 - 30.09.2019 - Instytut Elektroniki i Technik Informacyjnych, IEiTI).
Z kolei od 1.10.2019 r. z Instytutu powstała Katedra Elektroniki i Technik Informacyjnych (KEiTI) na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, gdzie pracuje obecnie.
W latach 2008-2011 ukończył trzy studia podyplomowe z „Zarządzania projektami badawczymi i pracami rozwojowymi” i „Public relations” na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji oraz „Od pomysłu do komercjalizacji” na Uniwersytecie Łódzkim.
W latach 2007 – 2008 pełnił funkcję kierownika projektu FP6 nr 014641, związanego z opracowaniem Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Lubelskiego.
Uczestniczył łącznie w około 15 kursach i szkoleniach z zakresu zarządzania i przetwarzania danych.
Otrzymał dwie nagrody Rektora Politechniki Lubelskiej (II oraz III stopnia).
Konrad Gromaszek jest autorem i współautorem ponad 53 publikacji (w tym: 5 monografi, 2 podręczniki, skrypty).
Od 2007r. prowadzi wykłady oraz zajęcia laboratoryjne z siedmiu przedmiotów. Był opiekunem ponad 90 prac dyplomowych.
Prowadzenie badań naukowych i zajęć dydaktycznych stara się łączyć z działalnością organizacyjną. Uczestniczył w opracowaniu wniosków dla 7 projektów naukowo-badawczych, a w 4 był wykonawcą. Udziela się również w projektach pozauczelnianych jako ekspert, m.in.: ”Strategia promocji inwestycyjnej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego" - Strategia promocji LOM na lata 2009 – 2015, “Przedsiębiorczość na lubelskich uczelniach”,„ Międzynarodowe usługi szkoleniowe”, badanie dziedzinowe „Analiza sektora B+R i przemysłu energetycznego z punktu widzenia uczestnictwa województwa lubelskiego we wdrażaniu Europejskiego Strategicznego Planu Rozwoju technologii Energetycznych (tzw. SET-Planu)”.
Należy do następujących organizacji:
- Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP),
- Polskie Stowarzyszenie Pomiarów Automatyki i Robotyki (POLSPAR),
- Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (PTETiS),
- Polskie Towarzyswo Informatyczne (PTI)
- Związek Zawodowy Unia Profesorów Polskich.